Jak przewieźć większą sumę pieniędzy na Filipiny

Posted by on Gru 12, 2014 in Blog | Możliwość komentowania Jak przewieźć większą sumę pieniędzy na Filipiny została wyłączona

Jak przewieźć większą sumę pieniędzy na Filipiny

Może zajść taka potrzeba, że będziecie potrzebowali fizycznie przewieźć na Filipiny większą sumę pieniędzy. Należy w tym miejscu dodać, że przywożenie gotówki nie jest dobrym pomysłem. Takie przedsięwzięcie wiąże się nie tylko z niebezpieczeństwem, ale także jest bardzo drogie. W momencie zamiany większych kwot pieniędzy w tradycyjnym kantorze (np. USD na filipińskie pesos) możemy stracić całkiem poważną sumę środków  na różnicach kursowych.

Sposobem na tanie i bezpieczne przetransportowanie większej sumy pieniędzy jest założenie konta w filipińskim banku (ważne, aby konto posiadało podkonta walutowe).  Najprościej będzie posiadać konto w polskim banku z podpiętym kontem walutowym. Za pośrednictwem jednego z kantorów elektronicznych należy wymienić złotówki na dolary i z powrotem odesłać sobie na rachunek walutowy. Po zaksięgowaniu dolarów na polskim koncie wykonujemy przelew na konto walutowe w  banku filipińskim. Wypadałoby posiadać już na tym filipińskim koncie bankowym pewną kwotę pieniędzy, aby koszty przelewu pokrył, zarówno zleceniodawca, jak i odbiorca (SHA). Sam przelew będzie wtedy dużo tańszy.

Założenie konta na Filipinach

Nam z powodzeniem udało się założyć konto dla naszej  brytyjskiej spółki LTD w banku „Metobank”, który swoją drogą serdecznie polecamy.

Z racji tego, że na Filipinach jednym z języków urzędowych jest angielski, w naszym przypadku obyło się bez tłumaczeń dokumentów firmowych. Natomiast w przypadku firmy polskiej tłumaczenie na pewno będzie konieczne.

Niezbędne dokumenty:

– Paszport  lub inny dokument tożsamości (np. prawo jazdy)

– Kserokopia paszportu

– Kontrakt wynajmu domu lub mieszkania

– rachunki (woda, prąd, Internet – cokolwiek)

– Certificate of incorporation (niepotrzebny jeśli planujesz założyć konto prywatne)

– Memorandum of association (niepotrzebny jeśli planujesz założyć konto prywatne)

– ARTICLES OF ASSOCIATION (niepotrzebny jeśli planujesz założyć konto prywatne)